KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15186045
*
nr 1518 6045
Jerry Roupe
(1919-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1993, "Trädet". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 47x56 cm
Jerry Roupe, svensk grafiker och målare född 1919, död 2005.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2023
kl 19:57:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 09:05:44
1
500 kr
30/1 16:15:15
2
600 kr
30/1 16:16:44
1
700 kr
30/1 16:22:40
2
1.100 kr
30/1 17:49:44
1
900 kr
30/1 17:49:44
2
1.000 kr (Budbetjänt)
30/1 17:51:09
1
1.100 kr
30/1 17:51:09
2
1.100 kr (Budbetjänt)
30/1 17:51:27
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jerry roupe olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
*
Jerry Roupe
Jerry Roupe, svensk grafiker och målare född 1919, död 2005.
Läs om budbetjänten
nr 1518 6045
Jerry Roupe
(1919-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1993, "Trädet". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 47x56 cm
Jerry Roupe, svensk grafiker och målare född 1919, död 2005.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 09:05:44 | 1 | 500 kr |
30/1 16:15:15 | 2 | 600 kr |
30/1 16:16:44 | 1 | 700 kr |
30/1 16:22:40 | 2 | 1.100 kr |
30/1 17:49:44 | 1 | 900 kr |
30/1 17:49:44 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
30/1 17:51:09 | 1 | 1.100 kr |
30/1 17:51:09 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
30/1 17:51:27 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jerry roupe olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55